صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رییس HSE شرکت ملی گاز ایران:

پالایشگاه ایلام به زودی در رده پالایشگاه های برتر در حوزه HSE خواهد شد

علل اصلی اکثر حوادث، خطاهای انسانی است که نشان دهنده اهمیت فاکتورهای انسانی و نقش تعیین کننده آنها در حوادث است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا بهمن نیا، رییس HSE شرکت ملی گاز ایران در دومین جلسه کمیته تخصصی ایمنی و آتش نشانی وزارت نفت که به میزبانی پالایشگاه گاز ایلام برگزار شد، به وضعیت رو به رشدHSE در شرکت پالایش گاز ایلام اشاره کرد و با بیان این مطلب، افزود: با ادامه این روند، انتظار بر این است که پالایشگاه ایلام به زودی در رده پالایشگاه های برتر در حوزه HSE دیده شود.

 وی به اهمیت و ضرورت نگاه عمیق به علل بروز حوادث و درس آموزی از حوادث اشاره و اظهار داشت: مدیریت HSE شرکت ملی گاز ایران در راستای پیشگیری از بروز حوادث با تکیه بر درس آموزی از حوادث گذشته، پروژه های بهبود متعددی از جمله؛ "بررسی حوادث ۱۰ سال اخیر در شرکت ملی گاز ایران و استخراج و استفاده از درس آموخته ها" و "بررسی نقش خطای انسانی در حوادث و راهکارهای حذف علل ریشه ای بروز خطاها و مدیریت بهینه فاکتورهای انسانی" تعریف کرده و در حال پیگیری آن‌هاست.

بهمن نیا خاطرنشان کرد: در حوزه HSE، شرکت ملی گاز ایران تلاش می‌کند با ایجاد هم‌افزایی در همه شرکت‌های زیرمجموعه و بکارگیری ظرفیت موجود، از بروز مجدد حوادث گذشته پیشگیری کند.

وی گفت: به هر حال، راهکار اساسی در پیشگیری از حوادث، ارتقای فرهنگ HSE در سطح کل سازمان و اشاعه این موضوع که: "همه در زمینه HSE مسئول هستند" می باشد که در این راستا آموزش، نقش اساسی در این زمینه دارد.

رییس HSE شرکت ملی گاز ایران در پایان، اظهار داشت: برگزاری آموزش های حضوری و مجازی، تدوین، چاپ و انتشار کتابچه های قوانین طلایی در زمینه های ایمنی، بهداشت و محیط زیست، استخراج ۵۰۰ درس آموخته از ۵۰ حادثه در سطح وزارت نفت و اطلاع رسانی در سطح شرکت و.... از جمله اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از حوادث بوده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/30 - ١٣:٠٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 680
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: